Wędkowali bez zezwoleń na jeziorze Wolsztyńskim!

W trakcie „długiego weekendu” policjanci pełniący służbę patrolową dwukrotnie interweniowali wobec wędkarzy, którzy jak ustalono nie posiadali stosownych zezwoleń. W obu przypadkach mężczyźni zostali ukarani wysokimi grzywnami. Policjanci przypominają, że do zgodnego z przepisami połowu ryb wymagana jest karta wędkarska i zezwolenie na połów.

11.06.2020 r. policjanci Wydziału Prewencji pełniący służbę na terenach przywodnych prowadzili patrol w rejonie Jeziora Wolsztyńskiego. Wśród zadań realizowanych tego dnia przez mundurowych było między innymi reagowanie na przypadki grupowania się osób wypoczywających nad wodą oraz kontrola wędkarzy.

Kilkanaście minut po godzinie ósmej w Karpicku mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego na brzegu i łowiącego ryby. Podczas legitymowania ustalili, że to 63-letni mieszkaniec tej miejscowości. W trakcie rozmowy poprosili o okazanie karty wędkarskiej i zezwolenia na połów ryb. Mężczyzna nie miał tych dokumentów. Jak twierdził, posiada je, jednak nie przy sobie, ponieważ zostawił je w domu. Mundurowi zaproponowali, że razem z mężczyzną pójdą do jego domu i umożliwią mu okazanie się dokumentami. W tej sytuacji mężczyzna przyznał, że w rzeczywistości nie posiada ani karty wędkarskiej, ani zezwolenia na połów ryb. Policjanci za oba popełnione wykroczenia ukarali go 1000-złotowym mandatem.

Niemal identyczna sytuacja miała miejsce kilka godzin później, tuż przed południem, na ul. Rzecznej w Wolsztynie. Tu amatorem nielegalnego wędkowania okazał się 42-letni mieszkaniec Starej Dąbrowy. Mężczyzna zapytany o kartę wędkarską i zezwolenie na połów ryb przyznał, że ich nie posiada. Podobnie jak we wcześniejszym przypadku policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci przypominają, że aby łowić ryby zgodnie z obowiązującymi przepisami, wędkarz powinien posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wydane m.in. przez Polski Związek Wędkarski, na akwen, na którym odbywa się połów.

Źródło: KPP Wolsztyn

20
fb-share-icon20

Jedna myśl na temat “Wędkowali bez zezwoleń na jeziorze Wolsztyńskim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial