Ratownik medyczny zepchnięty ze schodów! Trafił do szpitala!

W sobotę, 16 listopada br., kilkanaście minut przed godziną 14:00 dyżurny wolsztyńskiej policji odebrał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w jednym z bloków przy ulicy Kusocińskiego.

Na miejsce skierowano dwa patrole policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W jednej z klatek przebywał bardzo agresywny, pobudzony mężczyzna. By go uspokoić, konieczne okazało się wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy po dojeździe na miejsce zmuszeni byli podać mężczyźnie leki. Po kilkudziesięciu minutach awanturnik uspokoił się.

Niestety, w trakcie interwencji, z całej siły kopnął jednego z Ratowników w klatkę piersiową. Skutkowało to upadkiem ze schodów i, według nieoficjalnych informacji, utratą przytomności kierowcy karetki. Konieczne okazało się przewiezienie poszkodowanego ratownika do wolsztyńskiego szpitala gdzie trafił na jeden z oddziałów.

– Mogę potwierdzić, iż doszło do takiego przykrego zdarzenia. Jeden z Naszych ratowników został zaatakowany podczas wykonywania pracy. – Mówi Jacek Skrobisz, Starosta wolsztyński. – Pracownik pogotowia trafił na jeden z oddziałów. Zostały wykonane również niezbędne badania. O sprawie poinformowany został pełniący obowiązki dyrektora szpitala. – Dodaje Skrobisz.

Mężczyzna który awanturował się był najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających. Trafił do kościańskiego szpitala neuropsychiatrycznego.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial