39-latek nie zatrzymał się do kontroli. Był naćpany!

W piątek, 6 września br., około godziny 15:40 jeden z wolsztyńskich patroli policji, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych podjął próbę skontrolowania kierującego BMW.

39-latek kierujący BMW zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę przed policjantami. Mężczyzna z duża prędkością poruszał się ulicami powiatu wolsztyńskiego. Manewry jakie wykonywał zagrażały życiu i zdrowiu osób postronnych. Z upływem czasu, do pościgu włączały się kolejne radiowozy, a dyżurny poinformował mundurowych m.in. z Sulechowa. W trakcie pościgu, BMW jadąc DK32 w miejscowości Powodowo gwałtownie skręciło na teren tamtejszej szkoły gdzie 39-latek zakończył swoją ucieczkę. Po zatrzymaniu samochodu, mundurowi natychmiast ruszyli do uciekinierów których udało się zatrzymać.

Jak się okazało, 39-latek bez stałego miejsca zameldowania nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i znajduje się pod wpływem środków odurzających. Został on zatrzymany. Pasażer po złożeniu zeznań został zwolniony.

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial