Policjant uratował małe kotki! Ktoś wyrzucił je do śmietnika!

Szybka interwencja policjanta z Komisariatu Policji w Sławie, postawa godna naśladowania dwóch mieszkanek Sławy uratowała życie pięciu nowonarodzonych kotków, które zawinięte w worek foliowy zostały wrzucone do miejskiego kosza na śmieci. Policjanci, strażnicy miejscy w Sławie ustalają kto mógł porzucić bezbronne kocięta. Gwarantujemy anonimowość za ustalenie personaliów tej osoby.

Wczorajszego późnego wieczoru (08 maja) patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa w Sławie otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie skweru miejskiego dwie młode kobiety usłyszały dziwne odgłosy wydobywające się ze śmietnika, jakby „mruczenie”. Postanowiły to sprawdzić i zauważyły w głębi kosza poruszający się worek foliowy. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji. sierż. szt. Jan Maławski nie zwlekając wydobył z kosza zwiniętą torbę foliową w której ku zdziwieniu znajdowało się pięć malutkich bezbronnych, głodnych  kotków,  które jeszcze żyły.  Kocięta natychmiast zostały wyciągnięte z torby i przełożone do kartonu. Z uwagi na to, że sierż. szt. Jan Maławski miał w domu kotkę, która okociła się kilka dni wcześniej zaopiekował się  piątką znalezionych, porzuconych kociąt.

Wczorajsze niepokojące zgłoszenie, szybka reakcja, jak również opieka nad znalezionymi zwierzętami są godne naśladowania i zasługują na uznanie. Teraz policjanci, strażnicy miejscy w Sławie pracują nad ustaleniem okoliczności w jakich doszło do porzucenia bezbronnych kociąt gwarantując anonimowość.

opr. podkom. Maja Piwowarska
Oficer Prasowy KPP Wschowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial