Zjechał z drogi i uderzył w drzewo! Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie!

W środę 30 września br., około godziny 16:45 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że na trasie Błocko – Tarnowa dachował samochód osobowy, a w środku znajduje się uwięziona osoba.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Tłoki i OSP Kębłowo, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej potwierdzono zgłoszenie. Na poboczu drogi stał samochód osobowy marki Toyota Yaris po uderzeniu w drzewo. W środku znajdowała się osoba poszkodowana, której pomocy udzielał ratownik z karetki transportowej.

foto: Wasz Dzień po Dniu

Po przyjeździe ZRM z Wolsztyna, mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych a następnie przetransportowany do szpitala na szczegółowe badania. Poszkodowany doznał między innymi urazu głowy.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 64-letni mężczyzna poruszający się samochodem marki Toyota Yaris zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Po przebadaniu alko-testem, pomiar wykazał 2,96 promila(!) alkoholu w organizmie.