Zderzenie skutera z samochodem. Mężczyzna z poważnym urazem głowy trafił do szpitala!

W piątek, 17 kwietnia br. około godziny 22:15 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem skutera i samochodu osobowego, do którego doszło na wysokości firmy Firestone. Według informacji nieprzytomny mężczyzna miał leżeć na środku drogi.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji.

Pierwsze służby, które dotarły na miejsce potwierdziły zgłoszenie. Poszkodowany został przetransportowany na desce ortopedycznej do karetki pogotowia, w której ratownicy medyczni przez ponad 45 minut walczyli o ustabilizowanie funkcji życiowych mężczyzny. Następnie motorowerzysta został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala gdzie stwierdzono poważny uraz czaszkowy.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 19-letnia mieszkanka Wolsztyna poruszająca się samochodem Skoda Fabia wyjeżdżając ze stacji paliw na drogę wojewódzką nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście – 52 letniemu mieszkańcowi Kębłowa. W wyniku tego mężczyzna uderzył w bok pojazdu.

Sprawczyni zdarzenia została poddana badaniu alkotestem – była trzeźwa, od poszkodowanego została pobrana krew do badań.

Nastolatce zostały zatrzymane prawo. W spawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.