Zderzenie rowerzystów na Drzymały. Sprawca miał ponad 3.5 promila!

Do niecodziennego, niebezpiecznego i niezwykle kosztownego dla sprawcy zdarzenie doszło w minioną środę na ul. Drzymały w Wolsztynie. Kolizja dwojga rowerzystów zakończyła się ukaraniem sprawcy kilkutysięcznym mandatem. Niebagatelny wpływ na wysokość grzywny miał stan nietrzeźwości, w jakim był sprawca zdarzenia.

04.05.2022 r. ok.godz. 18:00 na ciągu pieszo-rowerowym biegnącym wzdłuż ulicy Drzymały w Wolsztynie doszło do kolizji, w której uczestniczyło dwoje rowerzystów.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący rowerem 34-letni wolsztynianin doprowadził do zderzenia z 51-letnią rowerzystką – mieszkanką Wolsztyna. W wyniku zderzenia oboje rowerzyści przewrócili się, szczęśliwie nie doznali jednak poważniejszych obrażeń.

Mundurowi podejmując interwencję zwrócili uwagę na zachowanie sprawcy zdarzenia, które jednoznacznie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, które wykazało 1,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 3,52 promila alkoholu w organizmie).

Spowodowanie kolizji oraz jazda w stanie nietrzeźwości zadecydowały o niebagatelnej karze. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3.600 złotych.  

Źródło: KPP Wolsztyn