Zderzenie motorowerzysty z autobusem! 56-latek zginął na miejscu!

W poniedziałek, 8 lipca br., około godziny 14:20 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu motocykla z autobusem.

Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM „S”, śmigłowiec LPR „Ratownik15” z bazy w Zielonej Górze-Przylepie, patrol policji oraz, z uwagi na charakter zdarzenia, 3 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Siedlec i Obra. Pierwsza jednostka która zjawiła się na miejscu zdarzenia zastała autobus blokujący oba pasy ruchu oraz wbity pod niego jednoślad marki Junak.

W przydrożnym rowie znajdował się nieprzytomny 56-letni mieszkaniec Siedlca który podróżował motorowerem. Świadkowie zdarzenia, w tym członkowie OSP Siedlec oraz Kębłowo, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego po wykonanym badaniu urazowym oraz podłączeniu defibrylatora z funkcją kardiomonitora stwierdził zgon 56-latka.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia, w trakcie prowadzonych czynności ustalili świadków zdarzenia oraz sam przebieg wypadku. Osoby będące naocznymi świadkami zeznały, iż 56-letni mieszkaniec Siedlca jadąc od strony tejże miejscowości zatrzymał się na skrzyżowaniu łączącym DW303 z Krajową „32” po czym ruszył wjeżdżając wprost pod autobus. W ciągniku siodłowym znajdującym się za motorowerzystą znajdowała się kamera rejestrująca drogę, nagranie zostało zabezpieczone na polecenie prokuratora.

Autobusem Van Holl kierował 51-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie transportował on pasażerów.
Śmigłowiec, który lądował na miejscu zdarzenia z uwagi na brak wskazań do transportu poszkodowanego, wrócił do bazy.

Ciało 56-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Utrudnienia na drodze występowały przez około 3 godziny.