Zderzenie dwóch samochodów przy Urzędzie Skarbowym!

W poniedziałek 21 października br., około godziny 11:50 wolsztyńskie służby otrzymały formatkę z WCPR o zderzeniu dwóch samochodów osobowych przy Urzędzie Skarbowym w Wolsztynie. Według zgłoszenia 5 osób miało zostać poszkodowanych.

Z uwagi na powagę sytuacji na miejsce natychmiast zadysponowano dwa patrole policji, trzy zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kębłowo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojechaniu pierwszych służb na miejsce, okazało się, iż doszło do niegroźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego dwie osoby zostały poszkodowane. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zadecydował o przewiezieniu jednej z osób do szpitala na szczegółowe badania.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący oplem astra 36-letni mieszkaniec Szwecji skręcając w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hondą civic 22- letniemu mieszkańcowi Obry doprowadzając do kolizji. Obaj mężczyźni zostali przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 400zł.