Zderzenie dwóch samochodów na trasie Obra – Świętno. Sprawca zdarzenia nie ma prawa jazdy!

Dzisiaj, w poniedziałek 18 kwietnia, około godziny 16:30 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie, z treści którego wynikało, iż na trasie Obra – Świętno, na wysokości wieży widokowej, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Świętno, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Funkcjonariusze straży po dotarciu na miejsce zastali dwa rozbite samochody marki VW Golf oraz Peugeot. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia mundurowi udzielali wsparcia psychicznego oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń i nikt nie wymagał hospitalizacji.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący VW Golfem 19-letni mieszkaniec Świętna skręcając na parking leśny nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru doprowadzając do zderzenia z wyprzedzającym go Peugeotem, którym kierowała mieszkanka Nowego Tomyśla.

Kierowcy obu pojazdów zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi.

Jak się okazało, sprawca zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500zł oraz skierowany został wobec niego wniosek o ukaranie do sądu rejonowego w Wolsztynie.