Zderzenie ciągnika siodłowego i osobówki na DK32! Jedna osoba poszkodowana!

W niedzielę, 10 lutego 2019 roku, około godziny 21:30 doszło do groźnie wyglądającego zderzenia ciągnika siodłowego przewożącego sodę oczyszczoną i samochodu osobowego na DK32.

Do zdarzenia drogowego doszło na prostym odcinku Drogi Krajowej numer 32 Wolsztyn – Rostarzewo, tuż przy zjeździe na Nowe Tłoki. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol z KPP Wolsztyn oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Wolsztynie. Policjanci po dotarciu na miejsce zabezpieczyli teren działań oraz rozpytali uczestników o ewentualne osoby poszkodowane- tych aktualnie nie było.

Po dojeździe strażaków, kierowca Volkswagena zaczął uskarżać się na ból kończyny dolnej oraz górnej. Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o wezwaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego, po przekazaniu tej informacji do SKKP, dyspozytor przekazał informację do Dyspozytorni Medycznej w Poznaniu. Niestety, z powodu braku wolnej karetki(cały powiat jest zabezpieczany przez 2 zespoły ratownictwa medycznego) na przyjazd pogotowia trzeba było czekać około 25 minut.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie pomocy poszkodowanemu kierowcy któremu zapewniono komfort psychiczny oraz termiczny. Po sprawdzeniu zestawu ciężarowego, strażacy nie stwierdzili nieszczelności w naczepie. W obu pojazdach odłączone zostało zasilanie.

Kierowca ciągnika siodłowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.
Utrudnienia na drodze trwały do godziny 23:30.
Pojazd ciężarowy zabezpieczyła firma CYBAL – POMOC DROGOWA.