Zderzenie BMW z Mitsubishi na DW305. Kobieta w ciąży zabrana do szpitala!

W piątek, 12 lipca br., około godziny 19:40 na Drodze Wojewódzkiej numer 305 w Karpicku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów.

Po otrzymaniu zgłoszenia przez wolsztyńskie służby, na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów z WRD KPP w Wolsztynie, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden z OSP Kębłowo.

Po dojeździe na miejsce, jednostki zastały dwa rozbite samochody – Mitsubishi oraz BMW. Z uwagi na to, iż w jednym z pojazdów jechała kobieta w ciąży, na miejsce zadysponowano ZRM „P”.

Do zadań strażaków należało udzielenie wsparcia psychicznego uczestnikom zdarzenia oraz zabezpieczenie terenu akcji. Zespół Ratownictwa Medycznego, który dojechał na miejsce po przebadaniu ciężarnej zadecydował o przewiezieniu jej na szczegółowe badania do szpitala.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 30-letni mieszkaniec Chorzemina, który kierował BMW w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Mitsubishi Colt. Japońskim autem podróżował 28-latek z 26-latkom (mieszkańcy Wolsztyna). Poszkodowana z uwagi na ciążę pozostała na obserwacji szpitalu.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł. Zarówno 30-latek jak i 28-latek byli trzeźwi.