Zderzenie 4 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana!

W poniedziałek, 5 sierpnia br., około godziny 15:50 do wolsztyńskich służb wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na DK32 w miejscowości Powodowo. Według zgłoszenia doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych, a jedna osoba została poszkodowana.

Z uwagi na powagę sytuacji na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Obra i OSP Siedlec, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego „S”.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali strażacy z jednostki w Wolsztynie, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po zabezpieczeniu terenu akcji i udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej wszystkie samochody zostały dokładnie sprawdzone pod kątem wycieku płynów eksploatacyjnych. Ochotnicy, którzy dotarli chwilę później na miejsce, na czas działań wprowadzili ruch wahadłowy na tym odcinku drogi.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowaną kobietę, a następnie przewiózł ją do wolsztyńskiego szpitala na dokładne badania. Konieczne okazało się pozostawienie kierującej Peugeotem na obserwacji szpitalnej.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż kierująca samochodem marki Peugeot mieszkanka Świętna nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Ford Transit Courier w wyniku czego najechała na jego tył, ten z kolei uderzył w tył kolejnego forda, a następnie fiesta uderzyła w tył Kia Picanto.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali sprawdzeni alkotestem na zawartość alkoholu w krwi. Byli trzeźwi.

Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym w wysokości 300zł.