Zarzuty dla domowego awanturnika!

Zastosowaniem środków zapobiegawczych wobec mieszkańca Wolsztyna zakończyła się awantura pomiędzy małżonkami, do której doszło w nocy z 16 na 17 listopada. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wszczęli w sprawie postępowanie przygotowawcze, którego efektem może być dla mężczyzny nawet pięcioletnie pozbawienie wolności.

19.11.2018 r. Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, wobec 37-letniego mężczyzny podejrzanego m.in. o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad kobietą.

Zdarzenie będące podłożem późniejszych działań policji i prokuratury miało miejsce dwa dni wcześniej – 17 listopada – w Wolsztynie. Tego dnia dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o awanturze wywołanej przez agresora kilka godzin przed zgłoszeniem.

Jak wynikało z przekazanej informacji mężczyzna szarpał i popychał swoją żonę w następstwie, czego doznała obrażeń w postaci zasinień i obrzęków. Policjanci ustalili również, że do podobnych incydentów najprawdopodobniej dochodziło już wcześniej, a kobieta podczas awantur była narażona zarówno na agresję słowną i fizyczną, a także na kierowane wobec niej groźby pozbawienia życia.

Agresor trafił do policyjnego aresztu w sobotnie popołudnie, a dziś usłyszał zarzuty. Materiały wszczętego przez policjantów postępowania niebawem trafią do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary. Sankcją w takim przypadku może być pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn