Zaproponował seniorce ubezpieczenie… i ukradł jej prawie 6 tysięcy złotych!

Straty sięgające kilku tysięcy złotych stały się efektem odwiedzin oszusta, który podawał się za ubezpieczyciela. Nieznanego mężczyznę do swego mieszkania wpuściła 93-letnia wolsztynianka. Niestety, gdy zorientowała się, jakie były intencje niespodziewanego gościa na bezpośrednią interwencję było już za późno. Policjanci szukają oszusta, któremu grozi nawet 8 lat więzienia.

12.10.2020 r. w godzinach przedpołudniowych do drzwi mieszkania bloku przy ulicy Słowackiego w Wolsztynie zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Nieznajomy wszedł do środka i w trakcie rozmowy zaproponował właścicielce mieszkania zawarcie ubezpieczenia, które zostanie wypłacone rodzinie w przypadku jej śmierci.

Domowniczka – 93-letna kobieta – zgodziła się i przekazała mężczyźnie swój dowód osobisty oraz legitymację emeryta, potrzebne do sporządzenia stosownej dokumentacji. Po wypełnieniu odpowiednich formularzy mężczyzna poprosił o przekazanie pieniędzy, jakie kobieta ma w domu. Seniorka nie podejrzewając podstępu przekazała nieznajomemu około 6000 złotych. Oszust zabrał je, poinformował kobietę, że za kilka dni otrzyma pocztą dokumenty ubezpieczenia i wyszedł z mieszkania.

Po pewnym czasie seniorka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta i powiadomiła o tym swoją córkę. 

Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Poszukiwany przez nich oszust, to mężczyzna w wieku ok. 50 – 60 lat, ubrany w ciemną odzież. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do seniorów, aby pod żadnym pozorem nie zapraszać obcych osób do mieszkania. Takie niespodziewane wizyty kończą się bowiem popełnieniem przestępstwa, a ofiarami oszustów najczęściej padają osoby starsze.

KPP Wolsztyn