Za dużo wiernych w kościołach! Księża ukarani mandatami!

Koronawirusowe obostrzenia dotyczą również kościołów i odprawianych w nich nabożeństw. Niestety nie we wszystkich kościołach na terenie naszego powiatu obostrzenia te były i są przestrzegane. Funkcjonariusze Policji przed świętami Wielkiejnocy przeprowadzali kontrole miejsc w których odbywały się nabożeństwa.

W dwóch parafiach na terenie powiatu wolsztyńskiego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wystawili mandaty karne, nałożone na proboszczów parafii związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń w miejscach kultu religijnego.

Do kontroli doszło po zgłoszeniu od zaniepokojonych mieszkańców naszego powiatu. W kościele pw. św. Józefa w Wolsztynie podczas kontroli mundurowych znajdowało się 360 osób, co dało trzykrotnie przekroczoną liczbę ustaloną według przepisów. Natomiast w miejscowości Mochy w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe podczas kontroli w świątyni było 81 wiernych, gdzie maksymalnie mogło znajdować się ich 14. W przypadku pierwszej parafii policjanci nałożyli mandat w wysokości 50zł, natomiast w przypadku parafii z Moch mandat wyniósł 20zł.