Wypadek busa którym jechało 6 osób! 3 poszkodowanych trafiło do szpitala w Poznaniu!

W niedzielę 21 marca br., około godziny 22:00 grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Śniaty. Według informacji samochód osobowy typu bus wypadł i przewrócił się na bok.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wlkp., po jednym zastępie z OSP Śniaty i OSP Wielichowo, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z KPP w Grodzisku Wlkp.

fot: Adrian Perz

Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli teren akcji oraz przystąpili do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Jak się okazało busem podróżowało 6 osób, w wieku od 13 do 18 lat, mieszkańców powiatów grodziskiego i wolsztyńskiego.

Najciężej w zdarzeniu poszkodowane zostały 3 młode dziewczyny u których stwierdzono m.in złamanie obojczyka i ręki, ranę głowy oraz złamanie nogi i ręki. Wszystkie nastolatki zostały przetransportowane do szpitala dziecięcego w Poznaniu.

fot: Adrian Perz

Pozostali uczestnicy zdarzenia to dwóch mężczyzn w wieku 17 lat oraz 18-letni kierowca, którzy odnieśli ogólne potłuczenia i nie wymagali hospitalizacji.

Jak ustalili funkcjonariusze policji pracujący na miejscu, kierowca busa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił kontrole nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu w następstwie czego pojazd przewrócił się na bok.

Policjanci ustalili również, iż pasażerowie nie korzystali z zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz do korzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z naszego doświadczenia wiemy, że wielu ludziom uratowały one życie – dodaje kom. Kamil Sikorski.

Kierowca został poddany badaniu alkotestem – był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie o wypadek drogowy będą prowadzić policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim