Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przyczyną zderzenia dwóch pojazdów!

W sobotę 13 marca br., około godziny 22:25, wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pojazdów na Drodze Wojewódzkiej 305 w miejscowości Adamowo (gm. Wolsztyn). Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Wolsztyn, jeden zastęp ochotników z Kębłowa, wolsztyński Zespół Ratownictwa Medycznego „S”, policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Wolsztyn oraz patrol prewencji KPP Wolsztyn.

Po dotarciu służb na miejsce zdarzenia, zastano dwa samochody osobowe uczestniczące w zdarzeniu na drodze oraz uczestników, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach.  Jeden z pojazdów znajdował się poza drogą około 10 metrów w polu, a drugi na drodze powiatowej 3811 w kierunku miejscowości Adamowo. W zdarzeniu brało łącznie udział 5 osób z czego jedna z nich zgłaszała potrzebę udzielenia pomocy medycznej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora przy jednym z pojazdów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie w formie wsparcia psychicznego. Zastęp z OSP Kębłowo kierował ruchem na drodze wojewódzkiej 305. Dalsze działania polegały na usunięciu jednego z pojazdów na pobocze, neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz usunięciu pozostałości elementów karoserii pojazdu z drogi wojewódzkiej oraz drogi powiatowej.

Policjanci wolsztyńskiej drogówki ustalili, iż kierujący samochodem marki Renault Scenic, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą główną pojazdowi marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia się obu aut.

Kierowcy samochodów byli trzeźwi, a sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł.