Wolsztyńscy policjanci najlepszą parą patrolową w Wielkopolsce!

W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nagrodzone zostały najlepsze patrole w Wielkopolsce. Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zajął w tym konkursie pierwsze miejsce i wspólnie z reprezentacją Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, będzie reprezentował nasze województwo w ogólnopolskim finale.

Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” rozgrywane są od roku 1994. Organizatorem i gospodarzem finału krajowego jest corocznie Szkoła Policji w Słupsku, gdzie pod patronatem Prezydenta RP funkcjonariusze reprezentujący wszystkie komendy wojewódzkie oraz Komendę Stołeczną Policji rywalizują o miano policyjnego patrolu roku. Od początku istnienia konkursu w finale krajowym uczestniczyły drużyny reprezentujące KWP w Poznaniu.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo – interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów; pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców. Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań. Od policjantów patrolowych w dużej mierze zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poprzez przygotowania i udział na wszystkich etapach zawodów poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, co w naturalny sposób ma wpływ na ich efektywność w służbie.

Zawody ogólnopolskie poprzedzone są eliminacjami wojewódzkimi, w których udział biorą najlepsi policjanci prewencji wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu wielkopolskiego oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

Tradycją już jest obejmowanie honorowego patronatu nad wielkopolską edycją zawodów przez Wojewodę Wielkopolskiego.

W tym roku udział w turnieju wzięły 33 pary patrolowe, a więc łącznie 66 policjantów z terenu całej Wielkopolski. Policjanci rywalizowali w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, sprawdzianie sprawności fizycznej oraz sprawdzianie wyszkolenia strzeleckiego.

Podczas dzisiejszej uroczystej zbiórki, nagrody dla policjantów wręczyli Wojewoda Wielkopolski – Zbigniew Hoffmann, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Roman Kuster, oraz przedstawiciel NSZZ Policjantów – mł. asp. Mateusz Przybyłowski. Kwalifikacja końcowa wojewódzkiego etapu konkursu wygląda następująco:

I miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie

– skład patrolu: sierż. Michał Piosik i sierż. Dariusz Cebulski

II miejsce – Komenda Miejska Policji w Kalisz

– skład patrolu: st. sierż. Seweryn Tarłowski i sierż. Mateusz Skorzybót

III miejsce – Komisariat Wodny Policji w Poznaniu

– skład patrolu: st. sierż. Jakub Stachowski i st. sierż. Patryk Chrastek

W dniach 11 – 13 września br. wyłonione w konkursie wojewódzkim dwie najlepsze pary patrolowe z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie i Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu reprezentować będą nasze województwo w trakcie XXVI edycji finału Turnieju w SP w Słupsku. Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu stanowić będą parę rezerwową, która w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych uzupełni skład reprezentacji wielkopolskiego garnizonu Policji.

Źródło:
Piotr Garstka – KWP Poznań