Wolsztyńscy policjanci, dzięki informacji od przechodnia, odzyskali przywłaszczony pojazd!

Kontakt z przechodniem i przekazana przez niego informacja zapoczątkowały podjęte przez policjantów WRD działania, których efektem było zabezpieczenie utraconego w ubiegłym roku pojazdu. Jak ustalono, samochód od ośmiu miesięcy poszukiwany był przez dolnośląskich policjantów. Auto zostało przetransportowane na parking strzeżony i niebawem wróci do swego właściciela.

23.01.2021 r. w godzinach przedpołudniowych do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy podczas pełnionej tego dnia służby, kontrolowali kierujących pojazdami w rejonie Komorowa podszedł mężczyzna przekazując informację o jednym z zaparkowanych nieopodal samochodów.

Mężczyzna wskazał na Jeepa Grand Cherokee zarejestrowanego na terenie województwa dolnośląskiego, który stał w tym miejscu od dłuższego czasu.

Policjanci ustalili, że auto jest w prawidłowy sposób zabezpieczone – jego drzwi i szyby są zamknięte, nie nosi też śladów uszkodzeń i wycieków oraz stoi w miejscu niezagrażającym bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Pomimo bezpośredniego braku powodu do interwencji, mundurowi postanowili sprawdzić informacje na temat auta w policyjnej bazie danych. Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego pojazdu policjanci ustalili, że w maju 2020 roku pojazd został zgłoszony, jako utracony w wyniku przywłaszczenia i od tego czasu jest poszukiwany przez dolnośląską policję.

Samochód został zabezpieczony przez policjantów i poddany oględzinom, a następnie przetransportowany na parking strzeżony. Informacja o tym, podobnie jak zabezpieczone auto trafiła do jednostki prowadzącej sprawę przywłaszczenia.

Dzięki spostrzegawczości mieszkańca Komorowa i informacji, która dzięki niemu dotarła do policjantów oraz podjętym przez nich działaniom właściciel samochodu mógł odzyskać swoją własność.

Źródło: KPP Wolsztyn