WOLSZTYN – Potrącenie na przejściu dla pieszych

W sobotę, około godziny 11:10 na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej z Aleją Niepodległości (DK32) doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano ZRM „S” oraz dwa patrole z KPP Wolsztyn.

Na miejscu jako pierwsi zjawili się funkcjonariusze Wydziału Prewencji, którzy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wspólnie ze świadkami udzielili pomocy osobie poszkodowanej. Chwilę później na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który podjął Medyczne Czynności Ratunkowe wobec kobiety. Obecny na miejscu lekarz podjął decyzję o konieczności transportu potrąconej do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie prowadzonych czynności ustalili, iż 41-letnia mieszkanka Adamowa kierując Hyundaiem nie ustąpiła pierwszeństwa 44-letniej obywatelce Ukrainy doprowadzając tym samym do jej potrącenia. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Kierująca samochodem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Na miejscu  pracował także Technik Kryminalistyki.

Poszkodowana kobieta doznała ogólnych potłuczeń oraz wstrząśnienia mózgu.

Samochód biorący udział w zdarzeniu został zabezpieczony przez CYBAL – POMOC DROGOWA..

Auto przebadane zostało na pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Na miejscu występowały utrudnienia w ruchu.