Wjechał hulajnogą pod Peugeota. Miał ponad 2 promile!

Poruszający się hulajnogą elektryczną mężczyzna spowodował kolizję doprowadzając do zderzenia z kierującą Peugeotem młodą kobietą. Dodatkowo, jak wykazało badanie alkotestem mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło zaledwie dobę od wprowadzenia przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych

21.05.2021 r. ok.godz. 23:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Poznańskiej w Wolsztynie. Na miejsce skierowani zostali pełniący służbę patrolową policjanci Wydziału Prewencji.

Mundurowi ustalili, że poruszający się hulajnogą elektryczną 19-letni wolsztynianin wyjeżdżając z uliczki prowadzącej do Parku Miejskiego wjechał wprost przed jadącego ul. Poznańską Peugeota 206, którym kierowała 21-letnia mieszkanka Wolsztyna.
W następstwie tego doszło do kolizji. Mężczyzna upadł doznając niegroźnych obrażeń, które nie wymagały interwencji medycznej. Taki finał zdarzenia możliwy był w głównej mierze dzięki niewielkiej prędkości, z jaką poruszała się wolsztynianka.

Policjanci podczas podjętych czynności sprawdzili alkotestem trzeźwość uczestników zdarzenia. Niestety w przypadku nastolatka badanie wykazało stan nietrzeźwości – 1,03 mg/l (2,16 promila), co znacząco wpłynęło na konsekwencje, z jakimi będzie musiał się liczyć.

Za spowodowanie kolizji oraz jazdę elektryczną hulajnogą w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi m.in. areszt lub grzywna.

Źródło: KPP Wolsztyn