Wjechał do rowu mając ponad 2 promile! Został zatrzymany przez świadków zdarzenia!

W sobotę, około godziny 19:00, dyżurny wolsztyńskich policjantów został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Karpicko.


Według informacji zawartych w formatce, na wylocie w kierunku Nowego Tomyśla Renault Scenic zjechał do rowu, a kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.
Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po dojeździe na miejsce potwierdzili całe zdarzenie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy Scenica ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca jechał prosto, w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na pobocze, wjechał do rowu i jego auto aż podskoczyło – relacjonuje nam młody wolsztynianin jadący za nietrzeźwym.
Jak się okazało, po tym zdarzeniu, osoby podróżujące pojazdem próbowały zamienić się miejscami. Świadek zdarzenia wyciągnął kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy.

Zarówno kierowca, jak i pasażer zostali zatrzymani. Kierowca, 24-letni obywatel Ukrainy, musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 2 lat.