WIOSKA – 20-latka zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. W ciężkim stanie trafiła do szpitala!

We wtorek, 24 lipca 2018 roku, około godziny 14:45 grodziskie służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na drodze Wioska- Gnin.

Według osoby zgłaszającej, samochód osobowy miał uderzyć w drzewo, a w środku ma znajdować się uwięziona kobieta.
Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz po jednym z OSP Wioska oraz OSP Rakoniewice, ZRM „S” z Grodziska Wielkopolskiego oraz dwa patrole policji z KPP Grodzisk Wielkopolski.
Jednostki, które jako pierwsze dotarły na miejsce potwierdziły treść zgłoszenia, a następnie po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiły do udzielania pomocy kobiecie uwięzionej w pojeździe.

By uwolnić kierującą pojazdem, konieczne okazało się użycie specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Akcja ewakuacji poszkodowanej zajęła strażakom około 30 minut.
Po uwolnieniu kobiety, została ona przekazana pod opiekę załodze grodziskiej karetki pogotowia. Ratownicy medyczni wraz z lekarzem musieli podać poszkodowanej płyny, leki przeciwbólowe.
Konieczne okazało się również usztywnienie obu kończyn dolnych, kręgosłupa oraz podanie tlenu. Kobieta została przetransportowana do grodziskiego szpitala, skąd później trafiła do jednego z podpoznańskich szpitali.
Wstępne badania wykazały, iż 20-latka doznała wielu złamań, między innymi obu kończyn dolnych.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, iż 20-letnia mieszkanka gminy Rakoniewice jadąc drogą powiatową Wioska- Gnin, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo.
Siła uderzenia była na tyle dużą, że Opel Corsa po kontakcie z drzewem obrócił się o 180 stopni. W sprawie zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi KPP Grodzisk Wielkopolski.
Na miejscu zjawił się również technik policyjny z Nowego Tomyśla który wykonał potrzebną dokumentację.
Samochód został zabezpieczony przez Auto Naprawa Szymon Pocztowy.

Policjanci apelują o rozwagę w czasie jazdy oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Z pozoru prosta droga, łagodny łuk, mogą okazać się zdradliwe, gdy kierujący przekroczy dozwoloną prędkość.
Zmniejszenie prędkości pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń, a na pewno zmniejszy skutki zderzenia.