WILKOWO POLSKIE – Samochód osobowy uderzył w drzewo i dachował! 4 osoby poszkodowane, to piłkarze Dębu Kębłowo!

W środę, około godziny 17:15 na drodze wojewódzkiej numer 312 Wilkowo Polskie – Karśnice doszło do wypadku samochodu osobowego w którym poszkodowane zostały 4 osoby.

Informację o wypadku otrzymały służby z Grodziska Wielkopolskiego i Kościana. Z uwagi na to, że zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów, do akcji zadysponowano zastępy z JRG Grodzisk Wlkp, JRG Kościan, OSP Wielichowo, OSP Czacz, OSP Śmigiel, a także policje, śmigłowiec LPR i ZRM z Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego.

Po dojeździe na miejsce okazało się, iż VW Lupo uderzył w drzewo i dachował. Poszkodowane zostały 4 osoby podróżujące samochodem. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego.
Osobom poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna, najciężej ranny został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala w Poznaniu. Pozostali uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali w Grodzisku i Wolsztynie.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż kierujący Volkswagenem prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował.
Droga na czas działań była całkowicie zablokowana.