UKRADLI ALKOHOL, GROZI IM DO SIEDMIU I PÓŁ ROKU WIĘZIENIA!

21 października – policjanci KPP w Wolsztynie otrzymali informację o kradzieży, do której doszło w markecie przy ul. Przemysłowej w Wolsztynie. Jak ustalono sklepowy monitoring zarejestrował dwóch mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej ukradli wyceniony na ponad 500 złotych alkohol. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali obu podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Dziś obaj usłyszeli zarzuty, mogące skutkować nawet siedmioipółrocznym pozbawieniem wolności.

21.10.2019 r. w godzinach popołudniowych policjanci wydziału kryminalnego wolsztyńskiej jednostki uzyskali informację dotyczącą kradzieży, do której doszło kilka godzin wcześniej w markecie przy ul. Przemysłowej w Wolsztynie. Jak ustalono, łupem dwóch zarejestrowanych przez sklepowe kamery mężczyzn padło osiem butelek alkoholu, które zdołali wynieść z pominięciem kas.

Policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się w markecie i przejrzeli zapis monitoringu i rozpoznali jednego ze złodziei, którym okazał się znany im z uwagi na wcześniejsze konflikty z prawem 41-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Informacja o tym trafiła do pełniących tego dnia służbę policjantów i po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany na ul. Gajewskich w Wolsztynie.

Po doprowadzeniu do KPP w Wolsztynie, amator cudzej własności  został zbadany alkotestem, który wskazał 1,51 mg/l (3,17 promila). Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców kradzieży – 33-letniego wolsztynianina, który podobnie jak jego kompan był wcześniej karany.

Obaj podejrzewani o kradzież mężczyźni zostali przesłuchani. Podczas przesłuchań usłyszeli zarzuty kradzieży, do popełnienia których się przyznali.

Karą w przypadku obu mężczyzn, ze względu na ich kryminalną przeszłość może być pozbawienie wolności do 7 lat i 6 miesięcy.

Źródło: KPP Wolsztyn