Ukradł kartę i korzystał z konta bankowego konkubiny

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży karty bankomatowej i kilkukrotnego włamania się na konto bankowe za jej pośrednictwem. Bardzo szybko okazało się, że odpowiedzialnym za to jest konkubent zgłaszającej. Mężczyźnie grozi teraz od roku do 10 lat więzienia.

20.03.2019 r. policjanci WK KPP w Wolsztynie przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży i włamania 37-letniemu mieszkańcowi Obry.

Zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu zarzutów było następstwem informacji, jaka dotarła do policjantów kilka dni wcześniej. Pokrzywdzona mieszkanka Obry powiadomiła, że skradziono jej kartę bankomatową, a z jej konta zniknęło kilkaset złotych. W kręgu potencjalnych sprawców, typowanych przez policjantów znalazł się partner kobiety. Już pierwsze czynności z jego udziałem pozwoliły na ustalenie, że to właśnie on jest odpowiedzialny za popełnione przestępstwa.

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci przesłuchali go i przedstawili mu zarzut kradzieży karty i włamania się na osobisty rachunek bankowy partnerki. Policjanci ustalili, że mężczyzna pokonując zabezpieczenie w formie kodu PIN dokonał czterech nieuprawnionych operacji – dwóch wypłat z bankomatu i dwóch płatności kartą  za zakupy w sklepie.

Mieszkaniec Obry przyznał się do zarzucanych mu czynów, dobrowolnie wydał też skradzioną kartę.  

Łupem złodzieja padło około 300 złotych, jednak w przypadku kradzieży karty bankomatowej przewidziana za to sankcja to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeszcze wyżej sankcjonowane jest włamanie na rachunek bankowy. W tej sytuacji karą może być nawet 10 lat więzienia.

źródło: KPP Wolsztyn