Uderzyła dachem w drzewo! 50-latka została zabrana śmigłowcem do szpitala!

W niedzielę, 15 listopada br., około godziny 9:10 do grodziskich i wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Krajowej numer 32 w miejscowości Rostarzewo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano ratowników medycznych z wolsztyńskiego szpitala, dwa patrole policji z KPP Grodzisk Wielkopolski, po dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz JRG Grodzisk Wielkopolski a także zastęp z OSP Rostarzewo.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z miejscowej jednostki. Zastali oni przerażający widok – samochód osobowy Fiat Seicento miał ogromne uszkodzenia dachu. Wskazywało to na zderzenie z drzewem, przy dużej prędkości, w pojeździe znajdowała się uwięziona 50-latka. Do jej uwolnienia konieczne okazało się użycie specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

Po wykonaniu dostępu do kierującej, strażacy mogli wydostać 50-latkę z pojazdu. W dalszej części działań poszkodowana została przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy mieli przed sobą bardzo trudne zadanie bowiem kobieta doznała poważnego urazu czaszkowo-mózgowego. Załoga karetki zmuszona była podać poszkodowanej dużą ilość leków, a także zaintubować ją. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego który przetransportował poszkodowaną do jednego z podpoznańskich szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 50-letnia mieszkanka gminy Wielichowo, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi. Pojazd po przejechaniu przez rów wybił się w górę i dachem uderzył w drzewo na wysokości około 3 metrów.

Na miejscu trwają czynności policyjne.