Uderzył samochodem w 2 drzewa! 39-latek był kompletnie pijany!

We wtorkowy wieczór na drodze pomiędzy Adamowem i Gościeszynem doszło do zdarzenia drogowego, w którym niegroźnie ranny został mężczyzna kierujący Citroenem Berlingo. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że w jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

15.09.2020 r. ok.godz. 21:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą zdarzenia, do którego doszło na drodze pomiędzy Adamowem i Gościeszynem. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący Citroenem Berlingo 39-letni mieszkaniec Gościeszyna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie uderzył w drzewo.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przeprowadzili też badanie trzeźwości kierującego. Niestety jego wynik w znacznym stopniu uprawdopodobnił powód utraty panowania nad pojazdem. Badanie wskazało bowiem, że w organizmie mężczyzny znajduje się 2,18 promila alkoholu.

W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń ciała, w postaci rozcięcia skóry głowy. Obrażenia te szczęśliwie nie zagrażały bezpośrednio jego życiu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Karą przewidzianą w takich wypadkach jest nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Tekst: KPP Wolsztyn
Zdjęcia: Wolsztyn112