Uderzył quadem w drzewo. 24-latek zginął na miejscu!

Dnia 26 Lutego 2019 roku około godziny 17:40 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wpłynęło zgłoszenie o wypadku kierowcy Quada w lesie w miejscowości Księgniki (gm. Śmigiel)

Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Kościan, ochotników z Śmigla i Czacza. Pierwsi na miejscu zdarzenia przybyli strażacy z OSP Czacz i to oni rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby poszkodowanej z użyciem AED ( Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego ) Niestety mimo wysiłku strażaków i Zespołu Ratownictwa Medycznego nie udało się uratować mężczyzny. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon 24 letniego mieszkańca Gminy Wielichowo. Na miejscu pracowali również Policjanci z KPP Kościan, Technik Policyjny oraz Prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika że kierujący czterokołowcem nie dostosował prędkości na warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo.

Foto OSP CZACZ

Niestety, jest to kolejny śmiertelny wypadek w ostatnim czasie. W powiecie grodziskim w ciągu jednego tygodnia zginęło 5 osób. W powiecie kościańskim jest to pierwszy wypadek śmiertelny w tym roku

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Czacz http://osp-czacz.pl/