Uderzył Oplem w drzewo a następnie dachował. Dwie osoby zabrane do szpitala!

W sobotę 15 maja br., około godziny 13:30 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu na trasie Powodowo – Żodyń. Według zgłoszenia poszkodowane były dwie osoby.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Siedlec oraz OSP Kopanica, patrol policji z posterunku w Siedlcu, patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Wolsztyna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu służb na miejsce zastano samochód osobowy marki Opel Meriva po dachowaniu oraz dwóch poszkodowanych mężczyzn. Jeden z nich uskarżał się na silny ból głowy, drugi natomiast doznał szarpanych ran na ręce.

Po założeniu opatrunku na miejscu zdarzenia poszkodowani trafili do karetki pogotowia a następnie przewiezieni do szpitala gdzie została im udzielona pomoc medyczna. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie zagrażały życiu i pacjenci zostali zwolnieni do domu.

Jak ustalili funkcjonariusze policji, kierujący Oplem Meriva mieszkaniec Małej Wsi w wyniku niezachowania należytej ostrożności stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze a następnie do rowu w wyniku czego auto uderzyło w drzewo, a następnie dachowało.

Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 300 zl.