Tymczasowy areszt dla kierowcy BMW. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności!

Wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zakończyła się interwencja wolsztyńskich policjantów podjęta wobec kierowcy BMW, który w miniony czwartek potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę o nieustalonych jak dotąd personaliach. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Wstępne wyniki badania kierowcy wskazały na obecność narkotyku w jego organizmie.

22.10.2021 r. postanowieniem Sądu Rejonowego w Wolsztynie zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec 31-letniego mieszkańca Świętna.

Decyzja sądu była konsekwencją zdarzenia drogowego, do którego doszło 21 października w godzinach wieczornych w rejonie skrzyżowania ulic Poniatowskiego, Bohaterów Bielnika i Niałeckiej w Wolsztynie na oznakowanym przejściu dla pieszych.  

Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Niestety następnego dnia zmarł. Na podstawie wstępnych badań ustalono, że kierujący BMW znajdował się pod wpływem narkotyku. Badanie moczu wskazało na obecność marihuany w jego organizmie.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego pieszy poniósł śmierć. Sankcją za to przestępstwo jest pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn