Tymczasowy areszt dla 27-latka który groził wysadzeniem budynku!

W piątek Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy 27-letniego mieszkańca Godziszewa. Mężczyzna kilka dni wcześniej pozbawił wolności swoją siostrę, z którą zamknął się w mieszkaniu, grożąc równocześnie jego wysadzeniem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

27.09.2019 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 27-letniego mieszkańca Godziszewa zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Działanie sądu było konsekwencją interwencji podjętej w minioną środę – 25 września –   przez policjantów i strażaków, wśród których znaleźli się policyjni negocjatorzy i kontrterroryści z KWP w Poznaniu.

Policyjne działania zapoczątkowała informacja dotyczącą dwojga rodzeństwa w wieku 25 i 27 lat – mieszkańców Godziszewa, którzy zamknęli się w swoim mieszkaniu i pomimo próśb siostry nie chcieli otworzyć drzwi. Zgłaszająca, która razem z pracownikiem OPS w Siedlcu podjęły próbę nieudanego wejścia do mieszkania zaniepokoiły się o stan zdrowia rodzeństwa. W tej sytuacji zwróciły się o pomoc do policjantów.

Mundurowi, którzy pojawili się na miejscu ustalili, że w mieszkaniu może znajdować się butla z gazem, co powodowało, że istniało niebezpieczeństwo celowego rozszczelnienia i spowodowania wybuchu. Pomimo podjętych przez zgłaszającą i policjantów prób nie udało się ustalić, co jest bezpośrednim powodem tej sytuacji. Teren w promieniu 200 metrów został zabezpieczony przez strażaków, ewakuowano też 3 osoby znajdujące się w budynku.

Przełom nastąpił po kilku godzinach negocjacji prowadzonych przez policyjnych negocjatorów z Poznania. Dzięki ich staraniom udało się doprowadzić do sytuacji, w której policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Poznania weszli do mieszkania, z którego wyprowadzono rodzeństwo. Oboje nie odnieśli żadnych obrażeń.

Jeszcze tego samego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki przesłuchali kobietę, która po wykonanych czynnościach została zwolniona do domu. Mężczyzna po konsultacji psychiatrycznej został osadzony w policyjnym areszcie.

Dziś usłyszał zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad siostrą, naruszenia czynności narządów jej ciała oraz pozbawienia wolności.
W sprawie toczy się postępowanie, którego finałem może być dla mężczyzny nawet 5 lat więzienia.

KPP Wolsztyn