TUCHORZA – Zaginięcie nastolatki. W akcji śmigłowiec policyjny.

Dnia 6 sierpnia br. w godzinach późno wieczornych do dyżurnego KPP w Wolsztynie dotarła informacja o zaginięciu młodej dziewczyny z gminy Siedlec.

Według osoby zgłaszającej nastolatka wyszła z domu po południu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną i bliskimi. Dyżurny przyjął zgłoszenia a następnie o zaistniałej sytuacji poinformował wszystkie patrole policji w okolicy. Niestety, ze względu na późną godzinę poszukiwania przez strażaków nie mogły być prowadzone.

Dzisiejszego ranka zostały wznowione poszukiwania 12-latki. Do akcji poszukiwawczej zostali zaangażowani policjanci z powiatu wolsztyńskiego oraz powiatów ościennych, Oddziały Prewencji z Poznania, strażacy oraz śmigłowiec policyjny. Funkcjonariuszom policji udało się ustalić, iż dziewczyna była widziana dnia poprzedniego wsiadająca do samochodu marki Renault Scenic koloru zielonego o początkowych numerach rejestracyjnych PNT co pozwoliło na zawężenie terenu poszukiwań. Kilka godzin później dziewczyna została odnaleziona w Nowym Tomyślu cała i zdrowa.

Jak udało nam się dowiedzieć od rzecznika prasowego wolsztyńskiej policji nie doszło do żadnych zdarzeń o charakterze przestępczym, a informacja o tej sytuacji zostanie przekazana do sądu rodzinnego.