TUCHORZA – 19-latek kierował samochodem mając ponad 2,50 promila. Stracił prawo jazdy

Dyżurny wolsztyńskiej jednostki odebrał w środowy wieczór kilka zgłoszeń dotyczących kierującego Oplem Corsą mężczyzny, którego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Na drogę pomiędzy Powodowem i Starą Tuchorzą, gdzie widziany był kierowca skierowano policjantów z Siedlca. Mundurowi po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej ustalili, że w jego organizmie jest ponad dwa i pół promila alkoholu.

31.01.2018 r. ok.godz. 21:30 dyżurny KPP w Wolsztynie skierował policjantów z Siedlca na drogę pomiędzy Powodowem, a Starą Tuchorzą, gdzie zgodnie z przekazaną informacją miał przemieszczać się Oplem Corsą nietrzeźwy kierowca.

Mundurowi podczas patrolu wskazanego odcinka drogi zwrócili uwagę na jadące w ich kierunku auto, którego kierowca pomimo zmroku nie używał świateł. Kierujący pojazdem ewidentnie miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy i raz po raz zjeżdżał na lewe lub prawe pobocze. Dodatkowo tuż przed minięciem się z radiowozem włączył światła drogowe oślepiając na moment policjantów.

Funkcjonariusze zawrócili i używając sygnałów świetlnych nakazali kierującemu zatrzymanie. Doszło do niego w Tuchorzy, gdy mężczyzna zjechał na pobocze i zatrzymał auto.

Mundurowi  podczas podjętej interwencji potwierdzili przypuszczenia dotyczące stanu w jakim znajdował się kierowca. Badanie alkotestem wykazało u 19-letniego mieszkańca Kiełpin 1,23 mg/l (2,58 promila).

Mężczyźnie udaremniono dalszą jazdę i zatrzymano prawo jazdy. Jak się okazało nieodpowiedzialny kierowca cieszył się z uprawnień do kierowania zaledwie od kilku miesięcy.

Amatorem jazdy z promilami zajmie się sąd, do którego niebawem trafią materiały wszczętego w tej sprawie postępowania. Karą w tym przypadku może być nawet dwuletnie więzienie.

Źródło: KPP Wolsztyn
Zdjęcie: Archiwum Wolsztyn112