Trzy Ukrainki uciekły z kwarantanny w gminie Przemęt! Szuka je policja w całym kraju!

Trzy obywatelki Ukrainy uciekły z kwarantanny w gminie Przemęt. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Poznań.

Mamy zgłoszenie o oddaleniu się trzech kobiet z miejsca kwarantanny. Potwierdziliśmy tę informację. Wszczęliśmy postępowanie w tej sprawie. Zostały o niej poinformowane jednostki policji w całym kraju. W przypadku legitymowania na pewno zostaną zatrzymane. Nie znamy powodów ich ucieczki z miejsca kwarantanny, nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu. Ja mam informację, że to są kobiety z gminy Przemęt, gdzie mieszkały i pracowały. – Mówi w rozmowie z Radiem Poznań asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy KPP Wolsztyn.

Za opuszczenie miejsca kwarantanny, kobiety mogą zostać ukarane grzywną do 5 tysięcy złotych oraz karą 8 lat pozbawienia wolności. Karę mogą nałożyć również służby sanitarne. W tym przypadku, grzywna może sięgać nawet 30 tysięcy złotych!

Przypomnijmy. Wczoraj podana została informacja o trzecim przypadku zachorowania na koronawirusa w powiecie wolsztyńskim. Zakażona została 50-letnia kobieta, obywatelka Ukrainy tymczasowo przebywająca w Mochach.

2 myśli na temat “Trzy Ukrainki uciekły z kwarantanny w gminie Przemęt! Szuka je policja w całym kraju!

 • 12 czerwca 2020 o 00:47
  Permalink

  Po primo nie ma żadnej pandemii , sremii, dupemii itp….
  Po drugie, ten co wymyślił kwarantannę z powodu sraczki, kaca, bóli menstruacyjnych powinien się jebnąć w dekiel oraz przestać słuchać komunistów z WHO.
  Po 3-cie Szumowski i pozostali przegrali życie i czas podać się do dymisji i jak odejść to z honorem, przyznać się do błędu, przecież każdy ma prawo się mylić.

 • 12 czerwca 2020 o 00:31
  Permalink

  Bardzo dobrze, że uciekły. Nikt nie ma prawa łamać ich prawa konstytucyjnego do wolności. Nawet z wynikiem pozytywnym można sobie chodzić gdzie się chce. Każdy prawnik w sądzie obali wiarygodność testu w 5 minut tak samo jakąś głupią kwarantannę.

Komentarze są wyłączone.