Tragiczny wypadek w Wolsztynie! Nie żyje potrącony mężczyzna, kierujący samochodem pod wpływem narkotyków!

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek 21 października br., około godziny 20:00 na ulicy Poniatowskiego w Wolsztynie. Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Na wypadek przypadkowo najechali policjanci z wydziału prewencji, funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez przypadkowe osoby gdy stali w korku spowodowanym zdarzeniem. Mundurowi natychmiast powiadomili o sytuacji dyżurnego i ruszyli udzielać pomocy poszkodowanemu. Na miejsce skierowani zostali ratownicy medyczni pełniący dyżur na karetce specjalistycznej, 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Mężczyzna ranny w wypadku był nieprzytomny, posiadał on rozległy uraz głowy oraz m.in. złamanie kości podudzia. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni po udzieleniu poszkodowanemu niezbędnej pomocy przetransportowali go do wolsztyńskiego szpitala. W lecznicy od mężczyzny została pobrana krew do badań, jak się okazało, ranny znajdował się pod wpływem alkoholu. Następnego dnia, do policjantów dotarła informacja o śmierci mężczyzny, którego personalia na chwilę obecną nie są znane.

Kierujący samochodem BMW, 31-letni mieszkaniec Świętna, został przebadany na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Badanie moczu wykazało obecność marihuany w jego organizmie.

Postępowanie pod nadzorem prokuratora prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.