Tragiczny wypadek w gminie Przemęt. Nie żyje 28-letni motocyklista!

Do kolejnego, tragicznego w skutkach wypadku, doszło w niedzielny wieczór w gminie Przemęt. Około godziny 18:00, na odcinku łączącym Olejnicę z Osłoninem 28-letni mężczyzna poruszający się motocyklem Honda z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad maszynką i wypadł z drogi.

Jako pierwsi akcję ratunkową rozpoczęły osoby postronne które po rozpoznaniu u 28-latka Nagłego Zatrzymania Krążenia rozpoczęły jego reanimację. Na miejsce w trybie alarmowym skierowano ratowników medycznych ze Wschowy(ZRM „S”), Śmigłowiec LPR Ratownik15 z bazy w Zielonej Górze – Przylepie, policjantów z KPP Wolsztyn oraz strażaków z JRG Wolsztyn oraz OSP Kaszczor.

Foto: KPP Wolsztyn

Służby, które zjawiły się na miejscu przejęły poszkodowanego od świadków zdarzenia i kontynuowały resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety, po około 45 minutach lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon 28-latka.

Według nieoficjalnych ustaleń naszego portalu, motocyklista na zakręcie wypadł z drogi, a następnie uderzył w drzewo co przyczyniło się do śmiertelnych obrażeń.

Postępowanie prowadzi KPP w Wolsztynie pod nadzorem prokuratora. Jest to niestety kolejny śmiertelny wypadek w ciągu ostatnich 3 miesięcy na terenie powiatu wolsztyńskiego.