Tragiczny wypadek na trasie Nowy Tomyśl – Paproć. Zginał motocyklista!

W piątek 21 sierpnia br., tuż przed godziną 17:00 do nowotomyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na odcinku drogi Nowy Tomyśl – Paproć. Według informacji doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem a oba pojazdy miały stanąć w płomieniach.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z Nowego Tomyśla i OSP Bukowiec, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Pierwsze służby, które dotarły na miejsce zdarzenia potwierdziły zgłoszenie. Na ulicy znajdował się nieprzytomny mężczyzna jednośladu. Mimo szybko podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon motocyklisty.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu kierujący pojazdem Gaz Sobol wykonywał manewr skrętu w lewo. 52-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego poruszający się motocyklem marki BMW, chcąc uniknąć zderzenia z wyżej wymienionym pojazdem wjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z Fordem Ranger, którym podróżowała 3 osobowa rodzina. Mężczyzna jak i dziecko nie odnieśli obrażeń, natomiast kobieta trafiła na obserwację do szpitala. Kierowcy obu pojazdów zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi.

Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.