Tragiczny bilans potrącenia w Kargowej! Matka, córka i wnuczka nie żyją!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 1 czerwca br., około godziny 21:40 na DK32 w miejscowości Kargowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do potrącenia doszło w momencie, kiedy 3 kobiety przechodziły przez jezdnie w niedozwolonym miejscu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz liczne patrole policji.

Pierwsze służby, które dotarły pod wskazany adres potwierdziły zgłoszenie. Na jezdni leżały 3 nieprzytomne kobiety, w które uderzył samochód osobowy marki Fiat Punto, kierowany przez 22-letniego mężczyznę.

Niestety jak się okazało u dwóch potrąconych doszło do zatrzymania akcji serca. Mimo podjętej reanimacji jedna z kobiet zmarła tuż po zdarzeniu a druga kilkadziesiąt minut później. Trzecia poszkodowana osoba została przetransportowana do karetki pogotowia z Wolsztyna, która następnie ruszyła do szpitala w Zielonej Górze. Niestety mimo prób lekarzy o życie poszkodowanej, kobieta również zmarła.

Kierujący pojazdem został poddany badaniu alkotestem – był trzeźwy, ale została pobrana mu również krew do dalszych badań.

W związku z wypadkiem droga była przez kilka godzin zablokowana, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Wypadki takie jak ten przypominają o kruchości życia i konieczności wzajemnego szacunku oraz ostrożności na drodze. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.