Tragedia we Wroniawach! Mężczyzna wezwał pomoc, po czym poszedł się powiesić.

W czwartek, 15 grudnia br., około godziny 20:50 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o odnalezieniu wisielca w okolicach mostu kolejowego we Wroniawach. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z KPP Wolsztyn oraz strażaków z OSP Wroniawy oraz JRG Wolsztyn.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się miejscowi ochotnicy, którzy zastali odpalony samochód oświetlający drzewo na którym mężczyzna targnął się na swoje życie. Strażacy natychmiast pobiegli do wisielca i przy użyciu drabiny odcięli linkę holowniczą której użył mężczyzna. Funkcjonariusze rozpoczęli reanimację poszkodowanego przy wykorzystaniu defibrylatora AED. Po kilku minutach na miejsce dotarli strażacy zawodowi, którzy wsparli ochotników z Wroniaw w działaniach.

Niestety, po około 45 minutach, obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego odstąpił od Medycznych Czynności Ratunkowych.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, 28-letni mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy 112 informując, iż znalazł wisielca. Po podaniu szczegółowych informacji co do miejsca zdarzenia, mężczyzna targnął się na swoje życie.