Tragedia nad jeziorem! Nie żyje 20-latek!

Tragedią dla młodego mieszkańca powiatu świebodzińskiego zakończył się w niedzielne popołudnie pobyt nad jeziorem Wąchabskim. Przez kilka godzin znajomi mężczyzny, a później także policjanci i strażacy prowadzili jego bezskuteczne poszukiwania. Ciało dwudziestolatka wydobyli z jeziora płetwonurkowie. Niestety na pomoc było zbyt późno.

23.06.2019 r. ok.godz. 17:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą młodego mężczyzny, który nagle zniknął z pola widzenia kolegów, z którymi przyjechał nad jezioro w Wąchabnie. Zgłaszający poinformował, że razem z kolegami szukał go, jednak bez rezultatu.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji oraz PP w Siedlcu, którzy wspólnie ze strażakami przeprowadzili penetrację rejonu linii brzegowej akwenu oraz terenu sąsiadującego z jeziorem. Mundurowi sprawdzili też pojazd, którym przyjechał mężczyzna, skontaktowali się też telefonicznie z rodziną. Podjęte działania nie doprowadziły jednak do jego odnalezienia.

Równolegle prowadzone były działania poszukiwawcze na wodzie i pod wodą, w których uczestniczyli m.in. nurkowie z KP PSP w Kościanie.

W efekcie prowadzonych działań nurkowie wyłowili z jeziora ciało 20-letniego mieszkańca powiatu świebodzińskiego. Podjęta akcja reanimacyjna niestety nie przyniosła rezultatu i przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.  

Policjanci prowadzący działania zabezpieczyli teren, na którym doszło do zdarzenia. Obecny na miejscu prokurator polecił wydanie zwłok rodzinie.

To pierwszy od 2018 roku przypadek utonięcia na terenie powiatu wolsztyńskiego. Policjanci apelują do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność i rozwagę oraz nieprzecenianie własnych umiejętności.

W czerwcu, na terenie całego kraju aż 85 osób straciło życie w wyniku utonięcia !