Strażacy ratowali kota, który wpadł do rynny!

W sobotę, 13 marca br., około godziny 17:00 do wolsztyńskich strażaków dotarła informacja o kocie który wpadł do rynny i nie jest w stanie samodzielnie wrócić do domu. Na miejsce wysłane zostały 2 zastępy z JRG Wolsztyn.

Strażacy po dotarciu na miejsce zastali zwierzę w rynnie na wysokości 7 metrów. Kot, prawdopodobnie został wystraszony i szukając schronienia wszedł do rynny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu dwóch strażaków na drugie piętro budynku wielorodzinnego, otwarciu okna oraz podebrania przestraszonego kota. Zwierzą całe i zdrowe wróciło do właściciela.

Coraz częściej, strażacy dysponowani są do ratowania zwierząt. Tylko w ostatnich tygodniach wolsztyńscy funkcjonariusze ratowali topiące się koziołki, uwięzionego bobra i ptaki czy też ranne łabędzie. Bez cienia wątpliwości stwierdzić zatem można, że każde życie wymaga ochrony oraz pomocy w razie potrzeby, dlatego zawsze do działań tych podchodzi się z pełnym zaangażowaniem a także zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

fot: PSP Wolsztyn
Tekst: Wolsztyn112 oraz PSP Wolsztyn