Strażacy dostali wezwanie do pożaru sadzy. Okazało się, że pali się w pomieszczeniu!

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w niedzielny poranek 2 maja w Kębłowie. Do działań zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz jeden z OSP Kębłowo. Działania na miejscu trwały około 2 godzin!

Około 6:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęła formatka, z której wynikało, że w Kębłowie na ulicy Wierzbowej doszło do pożaru sadzy. Pierwszy zastęp ochotników z Kębłowa po dotarciu na miejsce szybko zauważył, że nie pali się sadza w kominie. Pożar zlokalizowany był w piwnicy budynku jednorodzinnego, gdzie składowane były różnego rodzaju narzędzia. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego przystąpili do działań gaśniczych.

W budynku cały czas przebywała starsza kobieta. Domownicy jeszcze przed przyjazdem strażaków zabezpieczyli pokój, w którym znajdowała się staruszka, aby dym nie zaszkodził kobiecie. Strażacy po dotarciu na miejsce otworzyli okna w pomieszczeniu w celu przewietrzenia.