STARY WIDZIM – Niecodzienne znalezisko na terenie skupu złomu! Patrol Saperski w akcji!

W poniedziałkowe popołudnie wolsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znalezionej w punkcie skupu surowców wtórnych rakiety lotniczej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziału Prewencji, którzy zabezpieczyli je przed dostępem postronnych osób. Dziś rakieta została przetransportowana w miejsce jej zniszczenia przez saperów z 22 Patrolu Saperskiego Batalionu Inżynieryjnego z Głogowa.

28.05.2018 r. ok.godz. 13:30 dyżurny wolsztyńskiej KPP odebrał zgłoszenie o odnalezieniu na terenie firmy zajmującej się skupem złomu w Starym Widzimiu rakiety lotniczej nieznanego pochodzenia

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, którzy odizolowali teren, aby do minimum ograniczyć niebezpieczeństwo związane z obecnością osób postronnych. Do Starego Widzimia przyjechał także policjant Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KPP w Wolsztynie.

Policjanci przez kilkadziesiąt kolejnych godzin,  do czasu przybycia saperów z Głogowa pełnili służbę w miejscu nietypowego znaleziska.

Dziś w godzinach porannych na miejscu pojawili się saperzy. Jak ustalono rakieta nie była uzbrojona i nie groziła wybuchem. Saperzy określili, że znalezisko pochodzi z lat 60-tych ubiegłego wieku i wyprodukowane było w Niemieckiej Republice Demokratycznej, a jej zadaniem po wystrzeleniu w powietrze było oświetlanie pola walki.

Rakietę przewieziono specjalistycznym samochodem w miejsce, gdzie zostanie zniszczona.

Źródło: KPP Wolsztyn