Starsza kobieta zasłabła w mieszkaniu! Z pomocą przyjechali strażacy i pogotowie, niestety jej życia nie udało się uratować!

W poniedziałek, 5 kwietnia br., około godziny 10:00 poznańska Dyspozytornia Medyczna odebrała zgłoszenie o starszej kobiecie(około 80 lat) która jest nieprzytomna i nie oddycha. Z uwagi na to, iż żadna z wolsztyńskich karetek nie była dostępna(obie realizowały wyjazdy związane z zagrożeniem życia i zdrowia) na pomoc wysłano strażaków z JRG Wolsztyn.

Do akcji wyjechał również najbliższy wolny Zespół Ratownictwa Medycznego który do pokonania miał kilkadziesiąt kilometrów. Strażacy którzy dotarli na miejsce rozpoczęli akcję ratunkową. Po kilku minutach zwolnił się wolsztyński ZRM typu „P”, dlatego też DM w Poznaniu natychmiast zadysponowała ratowników do akcji.

Zespół karetki PRM rozpoczął zaawansowane medyczne czynności ratunkowe polegające między innymi na podaniu leków i kroplówek. Niestety, po blisko godzinnej walce o życie kobiety ratownicy odstąpili od dalszych czynności.

Z uwagi na zwolnienie się wolsztyńskiej karetki, ZRM jadący z województwa lubuskiego został zawrócony do miejsca wyczekiwania.