Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia! 32-latka trafiła do szpitala!

W sobotę 31 lipca br., około godziny 21:45 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w miejscowości Adamowo. Według informacji jedna osoba została poszkodowana.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kębłowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z wolsztyńskiej jednostki, którzy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do uwolnienia poszkodowanej 32-latki z samochodu. Jak się okazało mężczyzna, który prawdopodobnie prowadził pojazd oddalił się w nieznanym kierunku przed przybyciem służb ratunkowych.

Poszkodowana została przekazana pod opiekę ratowników medycznych a następnie przewieziona do szpitala na szczegółowe badania. Na szczęście doznała jedynie ogólnych potłuczeń.

Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, samochód osobowy marki mercedes z dużą prędkością wjechał do przydrożnego rowu, następnie wybił się w powietrze i wylądował na dachu.

Uciekinier został zatrzymany po kilkudziesięciu minutach i osadzony w PDOZ. Badanie alkotestem wykazało 0, 53 mg/l czyli ponad promil alkoholu.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.