Spowodował kolizję i uciekł zostawiając pijanego pasażera. Jest wyrok sądu!

Wyrokiem skazującym zakończyła się sprawa spowodowania kolizji, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku w Adamowie. Kierujący Fiatem Doblo mężczyzna uderzył wtedy w zaparkowanego Peugeota z czteroosobową rodziną wewnątrz. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł bezpośrednio po zdarzeniu. Wysiłki nieodpowiedzialnego kierowcy spełzły jednak na niczym, bowiem w trakcie wszczętego postępowania policjanci ustalili jego tożsamość.

Do kolizji, której finałem było wszczęcie postępowania, a następnie przekazanie jego materiałów do Sądu Rejonowego w Wolsztynie doszło 30.11.2020 r. ok.godz. 20:00 w Adamowie. Kierujący Fiatem Doblo mężczyzna najechał wtedy na stojącego na chodniku Peugeota 307, wewnątrz którego znajdowała się czteroosobowa rodzina z Nowych Tłok. Szczęśliwie żadna z osób nie doznała obrażeń zagrażających życiu.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że mężczyzna, który kierował Fiatem uciekł w kierunku pobliskich pól pozostawiając wewnątrz auta pasażera. Pomimo panującego mroku mundurowi rozpoczęli poszukiwania uciekiniera, nie przyniosły one jednak oczekiwanego rezultatu.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego prowadzący je policjanci ustalili, że autem kierował 37-letni mieszkaniec Adamowa.

Zebrane w trakcie prowadzonych czynności materiały trafiły do wolsztyńskiego sądu. Po rozpoznaniu sprawy zapadł wyrok na mocy którego mężczyzna został skazany na grzywnę w wysokości 600 złotych, a dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres jednego roku.

Źródło: KPP Wolsztyn