Spowodował kolizję i jednocześnie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę!

W piątek, 20 grudnia br., około godziny 23:30 na Drodze Krajowej numer 32 Wolsztyn – Rostarzewo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak się okazało, jeden z uczestników był nietrzeźwy.

Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK32. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z KPP w Wolsztynie oraz strażaków z JRG Wolsztyn. Konieczna okazała się również interwencja ratowników medycznych. Służby po dojeździe we wskazane miejsce zastały dwa rozbite samochody, z czego jeden z nich znajdował się poza drogą. Inaczej wyglądała sprawa z uczestnikami zdarzenia – na miejscu znajdował się tylko kierujący BMW.

Drugi z uczestników zdarzenia, uciekł do pobliskiego lasu. Został on jednak szybko odnaleziony. Jak się okazało, znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Policjanci ustalili, iż kierujący BMW, mieszkaniec Belęcina, w trakcie manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z mieszkańcem Rakoniewic prowadzącym Seata Cordoba.
Mieszkaniec Belęcina został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł. Natomiast w sprawie kierującego Seatem postępowanie prowadzi KPP Wolsztyn.