SOLEC NOWY – ZARZUTY ZA KRADZIEŻ TELEWIZORA

Warty kilkaset złotych telewizor padł łupem mieszkańca Solca Nowego, który następnie postanowił sprzedać go w jednym z wolsztyńskich lombardów. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonych policjanci odzyskali skradzione mienie, a amator cudzej własności trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany dopiero następnego dnia, ponieważ w jego organizmie znajdowało się niemal 4 promile alkoholu.

11.04.2018 r. ok. godz. 17:30 policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży telewizora, do której doszło w Solcu Nowym. Mundurowi pojechali pod wskazany adres i ustalili, że prawdopodobnym sprawcą kradzieży może być mieszkający tam syn właścicieli posesji – znany im 33-letni mężczyzna.

Został on zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mężczyzna wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem, jakiemu został poddany wykazało stan nietrzeźwości na poziomie 1,91 mg/l (3,99 promila!).

Równolegle z zatrzymaniem podejrzewanego o kradzież sprawcy rozpoczęto poszukiwanie skradzionego sprzętu. Ten już po kilku godzinach odnaleziony został w jednym z wolsztyńskich lombardów. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i policyjnej interwencji nie znalazł jeszcze nowego nabywcy. Jak ustalono, za wyceniony przez właścicielkę na 700 złotych telewizor, mężczyzna otrzymał 200 złotych.

Po wytrzeźwieniu trzydziestotrzylatek został przesłuchany oraz usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Sprawa znajdzie niebawem swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna może zostać skazany nawet na kare 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn
Foto: Archiwum